sprzęt medyczny wynajem

Jak wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny i ile to kosztuje?

Sprzęt medyczny to w wielu przypadkach niezbędny element powrotu do zdrowia lub do poprawy jakości życia (jeśli uszczerbek na zdrowiu jest trwały). Ze sprzętu rehabilitacyjnego korzysta się nie tylko w szpitalach i specjalistycznych ośrodkach. Czasem potrzebny jest również w rehabilitacji domowej – nie tylko dla seniorów, ale także dla osób po wypadkach czy w czasie rekonwalescencji po zabiegach i operacjach. Jednak zakup sprzętu i akcesoriów do niego to bardzo duży wydatek, na który stać niewielu – szczególnie w sytuacji, gdy potrzeba pojawiła się nagle. Rozwiązaniem może być wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Jak funkcjonuje?

Jak działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego?

W sytuacji, gdy niezbędny jest sprzęt medyczny, do wyboru są 3 opcje:

  • zakup nowego sprzętu;
  • odkupienie używanego;
  • wypożyczenie.

Dwie pierwsze możliwości pozwalają na nieograniczone w czasie użytkowanie, jednak są kosztowne. Jeżeli jednak sprzęt ma być używany tylko przez jakiś czas, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie wypożyczalnia.

Wypożyczalnie sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego funkcjonują przeważnie przy większych szpitalach oraz ośrodkach rehabilitacyjnych, a także samodzielnie.

Usługę wypożyczenia sprzętu oferują często również niektóre sklepy medyczne. Dobrze jest posiadać zaświadczenie o niepełnosprawności lub konieczności rehabilitacji, jednak nie jest to konieczność.

Takie zaświadczenie może jednak być znacznym ułatwieniem oraz być podstawą do uzyskania zniżki lub nawet dać prawo do bezpłatnego wypożyczenia sprzętu. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji oraz zasad funkcjonowania wypożyczalni.

Przed wypożyczeniem sprzętu podpisuje się umowę, w której zawarte są wszystkie warunki korzystania z niego i cennik, a także uiszcza się kaucję zwrotną. Jej wysokość uzależniona jest od wartości sprzętu.

Ile kosztuje wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego?

Wypożyczenie butli z tlenem medycznych czy wynajem wózków inwalidzkich to zwykle niewielki koszt – kilkunastu, kilkudziesięciu złotych miesięcznie plus comiesięczna kaucja.

Wypożyczalnia koncentratorów tlenu to również stosunkowo niewielki koszt. Jednak w przypadku, gdy potrzebne są sprzęty nowej generacji i bardzo zaawansowane technologicznie (jak na przykład łóżka z elektryczną regulacją), trzeba liczyć się z miesięcznym wydatkiem rzędu nawet kilkuset złotych. Jeżeli jednak sprzęt ma być używany tylko tymczasowo (kilka tygodni czy miesięcy), wypożyczenie go będzie zdecydowanie bardziej opłacalne niż zakup (nawet używanego).

Pozostałe Produkty

Call Now Button607 970 178, 607 070 463