Opieka nad chorym w domu a łóżko rehabilitacyjne – opłaca się kupić, czy lepiej wynająć?

Rekonwalescencja po chorobie czy stan po zabiegach chirurgicznych bądź złamaniach, który wymaga długotrwałego leżenia, to czas wyjątkowej i specjalistycznej opieki. Wymaga przede wszystkim wygodnego łóżka, które jednak (w zależności od konkretnego przypadku) będzie pełnić dodatkową rolę. Regulacja kąta nachylenia, materac przeciwodleżynowy czy poręcze uniemożliwiające wypadnięcie pacjenta to tylko kilka z nich. Skąd brać łóżka rehabilitacyjne? Wynajem czy zakup – co będzie bardziej opłacalne?

Specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne – skąd wziąć?

Stojąc przed koniecznością zdobycia łóżka medycznego, zapewne zastanawiasz się, gdzie szukać takiego sprzętu. W pierwszej kolejności do głowy przychodzi przeszukanie Internetu i znalezienie sklepu, który takie łóżka sprzedaje.

Chęć zakupu ustępuje jednak zwykle w momencie zorientowania się, że takie łóżka są bardzo drogie. Mało kto w chwili, gdy choruje któryś z członków rodziny, dysponuje taką gotówką.

Warto więc wziąć pod uwagę drugie rozwiązanie problemu tego, skąd wziąć łóżko medyczne. To wypożyczalnia sprzętu medycznego.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję co do sposobu nabycia łóżka, przemyśl dwie najważniejsze kwestie związane z jego użytkowaniem:

  • wiek osoby, która będzie z niego korzystać – jeśli to osoba w podeszłym wieku, z niewielkimi szansami na powrót do samodzielności, być może bardziej komfortowe niż wypożyczone, będzie łóżko rehabilitacyjne na własność;
  • środki finansowe przeznaczone na leczenie – jeśli są bardzo ograniczone, możesz wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne (w Radomiu możesz skorzystać z naszej wypożyczalni).

Jeśli rehabilitacja będzie długotrwała bądź pacjent do końca życia będzie wymagał korzystania ze specjalistycznego łóżka, wyposażonego w dodatkowe opcje (jak podnośnik pacjenta), warto rozważyć zakup na stałe.

Jednak nawet na czas gromadzenia środków niezbędnych do zakupu, można za niewielką miesięczną opłatą wypożyczyć łóżka rehabilitacyjne (w woj. mazowieckim również możesz skorzystać z naszej wypożyczalni).

Łóżko medyczne z wypożyczalni – ile to miesięcznie kosztuje?

Roczny koszt wynajmu łóżka wraz z materacem oscyluje w okolicach 3-4 tysięcy złotych. Do tego trzeba doliczyć transport oraz kaucję, zwrotną przy zdaniu sprzętu po zakończeniu wynajmu.

Jest to więc kwota niższa, niż przyszłoby zapłacić w przypadku nowego łóżka. Istnieje jeszcze trzecia, pośrednia opcja: to zakup używanego łóżka. Koszty plasują się w takim przypadku mniej więcej pośrodku, jednak trzeba liczyć się z tym, że gwarancja na taki sprzęt jest o wiele krótsza.

Pozostałe Produkty

Call Now Button607 970 178, 607 070 463