Koncentrator tlenu – lepiej kupić, czy wynająć?

Powrót do zdrowia lub jego poprawa wymagają w wielu wypadkach rehabilitacji przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Tlenoterapia jest jedną z tych metod, które bywają niezbędne nie tylko dla komfortu, ale i do życia w ogóle. Konieczność korzystania z takiego urządzenia niejednokrotnie powoduje dylemat: kupić, czy wynająć koncentrator tlenu?

Wypożyczenie butli z tlenem medycznym, czy zakup na własność? Co bardziej się opłaca?

Sprzęty mniejszego kalibru jak kule, stabilizatory czy ortezy to nieporównywalnie mniejszy wydatek niż koncentrator tlenu. Wypożyczenie urządzenia, które kosztuje kilka tysięcy złotych, wydaje się więc być dobrym rozwiązaniem.

Zanim jednak zapadnie decyzja o tym, czy szukać wypożyczalni, czy sklepu ze sprzętem medycznym, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, związanych z długością i intensywnością użytkowania koncentratora.

Najważniejsze kwestie to:

  • przeznaczenie: sprzęt ma być używany tylko przez jakiś czas, czy na stałe? Jeśli to kwestia kilku tygodni czy miesięcy, lepszą opcją będzie wynajem. Jeśli jednak potrzebuje go osoba, która musi korzystać z niego często i długotrwale, zakup urządzenia na własność może okazać się korzystniejszy;
  • intensywność użytkowania: sporadycznie, kilka godzin na dobę, a może przez cały czas? W przypadku krótkotrwałych sesji dotleniania (np. sportowcy przed zawodami lub po), wydanie kilku tysięcy złotych nie ma raczej większego sensu i lepsze będzie wypożyczenie;
  • liczba osób, które będą korzystać ze sprzętu: jedna, dwie, a może więcej osób w domostwie? W tym przypadku pomimo wszystko trudno odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, która opcja będzie bardziej opłacalna. Jeśli okaże się, że w tym samym czasie tlen medyczny inhalacyjny będzie potrzebny więcej niż jednej osobie, warto rozważyć zakup jednego urządzenia na własność, a równolegle wypożyczenie drugiego.

Dość oczywistą kwestią jest fakt, że nikt nie przewiduje i nie planuje nagłych potrzeb. Dysponowanie dużą gotówką, która pozwoliłaby na spontaniczny zakup urządzenia, jest mało realne.

Koncentrator tlenu przenośny – wypożyczenie to niewielki koszt

Zaletą przenośnego koncentratora tlenu na wynajem jest nie tylko niższy, miesięczny koszt użytkowania, ale także wsparcie serwisowe w przypadku awarii.

Nawet jeśli zakup i tak będzie potrzebny w dalszej perspektywie, doraźnie można wspomóc się wypożyczonym sprzętem.

Przeliczając koszty, miesięczna opłata za wynajem i tak będzie prawdopodobnie sporo mniejsza niż rata spłaty kredytu za nowy koncentrator.

Pozostałe Produkty

Call Now Button607 970 178, 607 070 463