Wypożyczalnia kul ortopedycznych, chodzików i balkoników

Wypadek, choroba lub inny powód niedyspozycji, z którego wynika ograniczenie zdolności swobodnego poruszania się bądź utrata go w pełni to sytuacje, których czasem nie sposób uniknąć. W powrocie do zdrowia lub przynajmniej do odzyskania choć części sprawności niezbędne jest leczenie i rehabilitacja. Do tego najczęściej niezbędne są sprzęty i aparatura medyczna. Osobną kwestią jest podeszły wiek i wynikające ze stopniowej utraty zdrowia kłopoty z chodzeniem, Skąd wziąć kule, chodziki lub balkoniki, które pomogą w samodzielnym poruszaniu?

Sprzęt rehabilitacyjny – kupić czy wypożyczyć?

Urazy dolnych kończyn pojawiają się stosunkowo najczęściej. Wszak o złamanie, skręcenie czy zwichnięcie nogi nietrudno – wystarczy źle postawić krok, potknąć się lub poślizgnąć i nieszczęście gotowe.

Problemy z chodzeniem pojawiają się także wraz z wiekiem. W każdej sytuacji, kiedy potrzebne jest odciążenie nóg i wspomaganie chodzenia, niezbędne mogą okazać się:

  • kule inwalidzkie
  • balkonik
  • chodzik.

Jeżeli potrzeba codziennego wspomagania się tego typu sprzętem pojawiła się nagle, jego natychmiastowy zakup może okazać się niemożliwy.

Zarówno w takiej sytuacji, jak i w przypadku, gdy potrzebny będzie tylko na jakiś czas, z pomocą przychodzi wypożyczalnia sprzętu medycznego.

Już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie można wypożyczyć potrzebny sprzęt, na określony czas.

Kule inwalidzkie – rodzaje

Rodzajów kul, balkoników i chodzików jest kilka. Odpowiedni rodzaj stosuje się w zależności od konkretnych potrzeb.

Wszystkie modele kul inwalidzkich służą odciążeniu kończyny dolnej. Jednak w zależności od rodzaju urazu czy potrzeby odciążenia, do wyboru są dwa rozwiązania:

  • kule inwalidzkie łokciowe
  • kule ortopedyczne pod pachy.

Kule łokciowe to te najbardziej klasyczne, posiadające uchwyt do łapania dłonią oraz obejmę na łokieć. Sprawdzą się w przypadku, gdy pełne odciążenie kończyny nie jest niezbędne. W zależności od potrzeby można poruszać się przy pomocy jednej lub dwóch kul łokciowych. Uwaga – niezbędne jest pewne i stabilne chwycenie jej dłonią, aby zapewniała wygodne i bezpieczne poruszanie się.

Kule pod pachy zalecane są w przypadku, gdy niezbędne jest pełne odciążenie kończyny. Ciężar ciała opiera się wówczas podpierając pachę na kuli. Niezbędne po operacjach czy amputacjach.

Kule do chodzenia można wypożyczyć już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Niektóre wypożyczanie umożliwiają wykupienie aktualnie używanego sprzętu w czasie wynajmu. To dobry sposób nie tylko na spokojne zdobycie środków na zakup, ale także wypróbowanie, czy dany model będzie odpowiedni.

Wypożyczalnia balkoników i chodzików – ile to kosztuje?

Balkonik i chodzik to sprzęty, które umożliwiają samodzielne poruszanie się osobom mającym władzę w nogach. Dzięki możliwości oparcia się i przeniesienia ciężaru ciała na ręce i tułów chodzić mogą osoby przede wszystkim starsze i osłabione lub mające problem z utrzymaniem równowagi.

Balkonik z podparciem na łokcie dodatkowo wspomaga stabilne poruszanie się. Z kolei chodzik rehabilitacyjny przeznaczony jest dla osób o większej ruchomości – łapie się go za uchwyty podobnie jak wózek sklepowy. Innym rodzajem jest chodzik typu ambona, który obejmuje osobę korzystającą z niego w pasie. Zapobiega to ewentualnym wywrotkom na boki.

Chodzik rehabilitacyjny używany kosztuje około 300 zł, co dla wielu może być kwotą nieosiągalną. Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego udostępnia jednak chodziki, balkoniki i kule w niskich cenach, dzięki czemu niemal każdy potrzebujący może sobie na nie pozwolić.

Pozostałe Produkty

Call Now Button607 970 178, 607 070 463