koncentrator tlenu

Wynajem koncentratorów tlenu – gdzie zaopatrzyć się w sprzęt?

Choć nikt nie planuje chorób i innych niedyspozycji zdrowotnych, na różne przypadki nie sposób się przygotować. W niektórych sytuacjach niezbędne do życia (w komforcie lub w ogóle) będą sprzęty i aparatura medyczna. Jeśli stan zdrowia jest na tyle poważny, że wymagać będzie używania ich przez długi czas lub na stałe, warto rozważyć zakup na własność. Jednak na czas rehabilitacji lub oczekując na możliwość kupna własnego, warto rozważyć wypożyczenie sprzętu.

Wypożyczalnia koncentratorów tlenu  – jak z niej skorzystać?

Leczenie i rehabilitacja bywają bardzo kosztowne. Do kosztów opieki medycznej i niezbędnych lekarstw trzeba czasem doliczyć specjalistyczny sprzęt, bez którego ani rusz.

Niewielu stać na zakup własnego, czasem nie jest to także opłacalne.

W sytuacjach awaryjnych lub tymczasowych problemach, z pomocą przychodzą wypożyczalnie sprzętu medycznego.

Miesięczny koszt jest zwykle niewielki, a jako zabezpieczenie na poczet ewentualnych zniszczeń pobiera się niewielką kaucję, która jest zwracana po oddaniu sprzętu w niepogorszonym stanie.

Wypożyczalnie sprzętu medycznego mieszczą się zwykle w sklepach medycznych, czasem funkcjonują jako osobne placówki. Aby z nich skorzystać, wystarczy wypełnienie niezbędnej dokumentacji.

W niektórych przypadkach można liczyć na dofinansowanie wynajmu przez NFZ.

Wypożyczenie butli z tlenem medycznym

Butla zawierająca tlen inhalacyjny to przenośny generator tlenu. Pozyskuje powietrze z otoczenia, które następnie poddawane jest procesowi sprężania i oddzielania azotu od tlenu.

Osoba potrzebująca czystego tlenu ma go więc pod dostatkiem – jest wytwarzany na bieżąco. W niektórych przypadkach (problemy z oddychaniem, wynikające np. z nowotworów i innych chorób płuc) to sprzęt niezbędny do życia.

Jednak korzystają z niego nie tylko osoby chore. Przenośny koncentrator tlenu na wynajem to także rozwiązanie dla osób, które potrzebują tymczasowo wspomóc funkcjonowanie lub wydajność organizmu poprzez dotlenienie go (na przykład przed zawodami sportowymi czy w trakcie regeneracji).

Koncentrator tlenu przenośny – ile kosztuje wypożyczenie?

Cena wynajmu uzależniona jest od kilku czynników, w tym modelu i wydajności sprzętu, a także długości wynajmu.

Podstawowy model wypożyczony na miesiąc to zwykle koszt kilkudziesięciu złotych.

Niektóre wypożyczalnie umożliwiają wykupienie aktualnie używanego sprzętu w trakcie wynajmu. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują takiego urządzenia na stałe, jednak nie mogą pozwolić sobie na zakup od razu.

Call Now Button607 970 178, 607 070 463