wózki inwalidzkie

Wypożyczenie wózka inwalidzkiego – ile to kosztuje i gdzie się zgłosić?

W życiu zdarza się wiele nieprzewidzianych i niechcianych sytuacji. Czasem potrzeba bardzo niewiele, by przypadkiem doznać uszczerbku na zdrowiu. Nierzadko są to sprawy bardzo poważne, które na dłuższy czas ograniczają lub nawet wyłączają samodzielność pacjenta. Wystarczy potknięcie się na chodniku, aby doszło na przykład do złamania. Czasem niezbędne są także operacje i zabiegi powodujące na jakiś czas uzależnienie od pomocy innych. W takich sytuacjach konieczne może okazać się korzystanie z wózka inwalidzkiego. W przypadku, gdy sprzęt ma być używany tylko przez jakiś czas, bezcelowy może okazać się jego zakup. Skąd wypożyczyć wózek i z jakim kosztem się to wiąże?

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego czy zakup nowego?

Chyba dla każdego największą tragedią jest utrata samodzielności polegająca na niemożności samodzielnego poruszania się. Czasem jednak nie ma innej możliwości i po poważnych wypadkach, operacjach czy w czasie znacznego osłabienia trzeba poruszać się przynajmniej przez jakiś czas na wózku inwalidzkim.

Zakup takiego sprzętu wiąże się z dużymi kosztami, co w sytuacji konieczności ponoszenia wydatków na leczenie i rehabilitację jest znacznym obciążeniem. Jeśli wózek ma być używany już na stałe, warto rozważyć oczywiście nabycie odpowiedniego modelu.

Do wyboru jest kilka rodzajów wózków:

  • standardowe (stalowe, napędzane siłą rąk)
  • stabilizujące (z dodatkowym podparciem głowy i pleców)
  • terenowe (dla osób aktywnych, mają przede wszystkim większe koła)
  • elektryczne (dla pacjentów, którzy nie są w stanie samodzielnie odpychać rękami kół).

Zakup najprostszego modelu (stalowy, składany, napędzany rękoma) to koszt kilkuset złotych. Taki sprzęt jest jednak niewygodny do codziennego, stałego poruszania się. Nadaje się najlepiej do sporadycznego używania lub krótkich przejażdżek.

Wygodniejsze modele (lżejsze, profilowane czy dodatkowo stabilizowane) są o wiele droższe. W przypadku nieplanowanej konieczności posiadania wózka zakup może okazać się ponad możliwości finansowe. Skuteczny może się jednak okazać wynajem wózków inwalidzkich. To dobra opcja w przypadku tymczasowej konieczności używania sprzętu lub do czasu uzbierania funduszy na własny.

Wynajem wózków inwalidzkich – ile to kosztuje?

Wózków inwalidzkich można szukać zarówno w specjalistycznych firmach zajmujących się wypożyczaniem, jak i w sklepach medycznych świadczących usługi wynajmu.

Niektóre przy podpisaniu umowy wymagają wpłacenia kaucji na poczet naprawy potencjalnych uszkodzeń w trakcie użytkowania, jednak jest ona zwracana po zdaniu sprzętu.

Najpowszechniejsze są wózki standardowe, czyli składane modele na stalowej konstrukcji. Miesięczny koszt wynajmu różni się w zależności od konkretnej firmy, jednak zwykle wynosi kilkadziesiąt złotych.

Niektóre firmy oferują wynajem długoterminowy, na przykład na kilka miesięcy. Może to pozwolić na znaczną redukcję kosztów związanych z rehabilitacją i powrotem do zdrowia.

Pozostałe Produkty

607 970 178, 607 070 463