Łóżka rehabilitacyjne – czym są i kiedy są potrzebne?

Łóżko rehabilitacyjne jest profesjonalnym sprzętem medycznym, który ma zastosowanie w szpitalach, domach opieki, sanatoriach a także indywidualnych gospodarstwach domowych. Tego rodzaju sprzęt przeznaczony jest dla osób z różnymi problemami zdrowotnymi. Kiedy potrzebne jest łóżko rehabilitacyjne? I czy koniecznie musisz je kupować? Sprawdź koniecznie, kiedy takie łóżko może się przydać!

Łóżko rehabilitacyjne – dla kogo jest przeznaczone?

Łóżko rehabilitacyjneŁóżko rehabilitacyjne to nie tylko zwykłe łóżko, to przede wszystkim profesjonalny sprzęt medyczny, który ma zastosowanie w różnych ośrodkach opieki nad chorymi, a także w domach. Łóżka tego rodzaju przeznaczone są dla osób obłożnie chorych.

Jak mówi nam ekspert z wypożyczalni sprzętu medycznego Medisal, najważniejsze cechy takiego łóżka, to:

  • kółka – ułatwiają one łatwy transport chorego oraz możliwość przewożenia na specjalistyczne zabiegi bez konieczności przenoszenia na wózek inwalidzki
  • poręcze które chronią chorego przed przypadkowym wypadnięciem z łóżka
  • drewniane lub metalowe leże, czyli bazę łóżka, na której opiera się materac; zapewniają stabilność i wygodę
  • materac – zwykle w tego rodzaju łóżkach wykorzystuje się materace przeciwodleżynowe, które minimalizują ryzyko powstawania odleżyn u osób leżących.

Nowoczesne łóżka rehabilitacyjne są elektryczne, można za pomocą pilota podnosić i obniżać łóżko, podnosić chorego do pozycji siedzącej.

Kiedy potrzebne jest łóżko rehabilitacyjne? Powinno ono być stosowane zawsze wtedy, kiedy do czynienia mamy z chorym, kto nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować i poruszać się. Łóżko sprawdzi się zarówno przy poważnych chorobach, jak i podczas złamania. Główne zadanie tego sprzętu do komfort chorego oraz ułatwienie jego pielęgnacji.

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego

Sprzęt rehabilitacyjnyZakup łóżka rehabilitacyjnego do użytku w domowych warunkach nie jest zakupem, na który może sobie pozwolić każdy. Sprzęt rehabilitacyjny wysokiej jakości jest drogi i chociaż znacznie ułatwia opiekę nad chorym, to nie każdy jest w stanie wyłożyć z kieszeni kilkanaście tysięcy złotych.

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych może być w takiej sytuacji strzałem w dziesiątkę. Wypożyczenie takiego sprzętu na użytek domowych nie jest drogie, (w zależności od łóżka i materacu, cena może wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie), zwykle jest to przedział 100 – 200 złotych na miesiąc, co przy cenach zakupu łóżka, nawet używanego, jest bardzo niską kwotą.

Łóżko rehabilitacyjne z pewnością jest sprzętem, który warto wypożyczyć, jeśli mamy w domu kogoś, kto choruje i potrzebuje profesjonalnej opieki!

Pozostałe Produkty

Call Now Button607 970 178, 607 070 463