Sprzęt rehabilitacyjny

Sprzęt medyczny w domu – skąd brać go w nagłych sytuacjach?

W życiu każdej rodziny może nadejść moment, w którym jeden z jej członków podupadnie na zdrowiu. Wypadek, choroba, podeszły wiek czy przewlekłe schorzenia – wszystko może doprowadzić niestety do ograniczenia lub nawet utraty sprawności i samodzielności. W niektórych przypadkach może okazać się, że w drodze po zdrowie niezbędne będzie korzystanie ze sprzętu medycznego. Skąd wziąć go w nagłym przypadku?

Wypożyczalnia sprzętu medycznego – S.O.S w sytuacjach awaryjnych

Sprzęt rehabilitacyjny, taki jak łóżka rehabilitacyjne, butla z tlenem medycznym, ssak medyczny czy koncentrator tlenu to urządzenia bardzo kosztowne. W nagłych sytuacjach nikt nie jest przygotowany na tak duży wydatek. Jednak zakup takich sprzętów nie jest obligatoryjny – można go wypożyczyć. 

Wiele zależy również od rokowań pacjenta. Jeżeli utrata zdrowia i samodzielności jest na szczęście tylko czasowa, ale powrót do zdrowia wymaga wspomagania sprzętem, wybór staje się dość trudny. Z jednej strony bowiem sprzęt jest niezbędny, z drugiej jednak kupowanie go w sytuacji, gdy ma być używany tylko tymczasowo, wydaje się mało opłacalnym wyjściem. 

W takiej sytuacji najlepiej będzie używać sprzętu medycznego wypożyczonego. Po zakończeniu okresu rekonwalescencji można go po prostu zwrócić, co rozwiązuje dwa problemy: koszta i zastanawianie się nad tym, gdzie go przechowywać i co z nim zrobić, gdy nie będzie już potrzebny. Dlaczego jeszcze takie rozwiązanie się opłaca?

Koszt sprzętu z wypożyczalni

Wypożyczalnia sprzętu medycznego oferuje urządzenia i sprzęty w dobrym stanie, dodatkowo w niskiej, często wręcz symbolicznej cenie. Jeżeli pacjent posiada refundację na użytkowanie takiego sprzętu, cena jest jeszcze niższa. 

Co składa się na koszt użytkowania? To kaucja zwrotna, wpłacana w momencie rozpoczęcia wynajmu, a także miesięczna opłata za sam sprzęt. To kwota nieporównywalnie niższa w stosunku do ceny sprzętu nowego lub nawet z drugiej ręki. 

Koncentrator tlenu, wózek inwalidzki, kule czy balkoniki do chodzenia to często wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych miesięcznie. To nieraz nawet dziesięciokrotnie mniej, niż wynosi cena nowych urządzeń. Do kosztów wypożyczenia trzeba najczęściej doliczyć również koszt transportu, jeżeli bliscy pacjenta nie mają możliwości zorganizować go we własnym zakresie. 

Wypożyczalnia sprzętu medycznego Medisal od lat wspiera pacjentów i ich rodziny w powrocie do zdrowia i równowagi, oferując nowoczesny, zadbany sprzęt w cenach, na które może pozwolić sobie prawie każdy. 

Pozostałe Produkty

607 970 178