Łóżko rehabilitacyjne

Rodzaje łóżek rehabilitacyjnych – jakie będzie najodpowiedniejsze?

Sprzęt rehabilitacyjny, taki jak na przykład specjalnie przystosowane łóżko, to najważniejszy element w powrocie do zdrowia. Łóżko rehabilitacyjne jest niezbędne dla osób trwale unieruchomionych lub wymagających długotrwałego leczenia w pozycji leżącej. Jak wybrać łóżko najbardziej odpowiednie dla potrzeb chorego?

Dla kogo przeznaczone jest łóżko rehabilitacyjne i jakie wybrać?

Zakup lub wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego to spore przedsięwzięcie. Jest ono jednak niezbędne w kilku przypadkach. Należą do nich te, w których pacjent:

  • jest trwale niezdolny do samodzielnego poruszania się;
  • wymaga długotrwałej rehabilitacji, mając ograniczoną zdolność poruszania się (udar, zawał, złamania, skomplikowane zabiegi chirurgiczne);
  • większość dnia musi spędzać w pozycji leżącej.

Łóżko rehabilitacyjne jest skonstruowane w taki sposób, by nawet podczas długich godzin, dni czy niestety całego czasu spędzanego w nim, zapewniało komfort. Jest odpowiednio profilowane w taki sposób, by nie ucierpiał kręgosłup, ale również by można łatwo regulować wysokość zagłówka (podnoszenie do pozycji siedzącej lub półleżącej).

Umożliwia również łatwy dostęp do pacjenta, pozwalając na swobodne wykonywanie przy nim czynności higienicznych i obracanie go. Istnieje kilka rodzajów łóżek rehabilitacyjnych. Jakie wybrać w zależności od potrzeby?

Rodzaje łóżek rehabilitacyjnych

Wybór odpowiedniego łóżka (a więc solidnego i przede wszystkim funkcjonalnego pod kątem danego schorzenia) to spore (i nietanie) wyzwanie. Dlatego zakup lub wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego trzeba dobrze przemyśleć.

Do wyboru są:

  • łóżka rehabilitacyjne stałe;
  • łóżko rehabilitacyjne regulowane manualnie;
  • łóżko rehabilitacyjne elektryczne.

Podstawowym kryterium jest sposób regulacji poziomu nachylenia – można robić to manualnie lub elektrycznie. Łóżko rehabilitacyjne regulowane manualnie może być dla pacjenta niekomfortowe – każda zmiana wymaga jego (mniejszego lub większego) udziału. Aby podnieść zagłówek, niezbędne jest podniesienie się (a w przypadku pacjentów całkowicie unieruchomionych –przytrzymanie ich przez opiekuna). Elektryczna regulacja jest z kolei płynna i nie wymaga współpracy ze strony pacjenta.

Łóżko rehabilitacyjne elektryczne jest zdecydowanie lepszym wyborem dla pacjentów po ciężkich urazach i skomplikowanych zabiegach, a także niesamodzielnych w poruszaniu się.

Łóżka rehabilitacyjne stałe są z kolei wystarczającym rozwiązaniem dla osób, które mają zachowaną ruchomość (przynajmniej w znacznym stopniu), a ich rehabilitacja nie będzie długotrwała.

Pozostałe Produkty

Call Now Button607 970 178, 607 070 463