sprzęt medyczny wynajem, sprzęt rehabilitacyjny wypożyczalnia, sprzęt rehabilitacyjny radom, aparaty tlenowe wynajem, wypożyczalnia sprzętu medycznego, wynajem sprzętu medycznego, wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Kule łokciowe

posiadają:

  • regulowaną wysokość
  • antypoślizgową nakładkę

Cena 30 zł / miesiąc

BEZ KAUCJI

Kule ortopedyczne używane są zarówno w przypadkach trwałej niepełnosprawności ruchowej, jak i w trakcie czasowej rehabilitacji po urazach lub operacjach kończyn dolnych. Podstawowymi typami kul inwalidzkich jest kula łokciowa oraz kula pachowa. Najbardziej uniwersalne są kule łokciowe, nie powodują one uczucia dyskomfortu pod pachami i stosuje się je w leczeniu pourazowym oraz pomocniczo w chorobach zwyrodnieniowych.

Aby utrzymywać właściwą pozycję ciała oraz uniknąć niepotrzebnego przeciążania kręgosłupa, zawsze zalecamy używanie dwóch kul do chodzenia. Jeśli z jakichś względów jesteśmy zmuszeni do korzystania tylko z jednej, należy pamiętać aby trzymać ją w przeciwnej ręce do uszkodzonej nogi (jeśli rehabilitowana jest lewa noga – kula znajduje się w prawej ręce i na odwrót). Najczęściej kule medyczne używane są przez jakiś okres czasu, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wypożyczalnia sprzętu medycznego. Jeśli chcą Państwo wynająć sprzęt rehabilitacyjny, Radom oferuje kilka takich miejsc. Nasza wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego jest gwarancją najwyżej jakości.

Prawidłowe dobranie wysokości kul

Wysokość kul inwalidzkich dostosowywana jest do potrzeb użytkownika i ich odpowiednia regulacja jest bardzo ważna. Źle dopasowanie wysokości jest szkodliwe zarówno ze względów na zmęczenie pacjenta, jak i negatywny wpływ na rehabilitację. Kiedy trzymamy kule, uchwyt dłoni powinien znajdować się mniej więcej na wysokości bioder, natomiast podczas chodzenia łokcie powinny być tylko trochę zgięte. W przeciwnym wypadku chora kończyna nie będzie odciążona w odpowiedni sposób.

Najważniejsze zasady chodzenia o kulach

– używamy dwóch kul

– kule poruszają się w tempie rehabilitowanej kończyny

– na kulach wspieramy się równomiernie

– podczas schodzenia po schodach chorą nogę stawiamy równocześnie z kulami na schodku poniżej

– w przypadku wchodzenia na górę, na schodku powyżej najpierw stawiamy zdrową nogę, a kule dostawiamy równocześnie z chorą.

To tylko niektóre z zasad i przypominamy, że zarówno regulację jak i samą technikę chodzenia o kulach najlepiej skonsultować z lekarzem ortopedą lub rehabilitantem.

Call Now Button607 970 178, 607 070 463