Kule rehabilitacyjne łokciowe posiadają:
- regulowaną wysokość
- antypoślizgową nakładkę
Cena 40 zł / miesiąc
BEZ KAUCJI
Kule łokciowe ortopedyczne używane są zarówno w przypadkach trwałej niepełnosprawności ruchowej, jak i w trakcie czasowej rehabilitacji po urazach lub operacjach kończyn dolnych. Podstawowymi typami kul inwalidzkich jest kula łokciowa oraz kula pachowa. Najbardziej uniwersalne są kule łokciowe ortopedyczne, nie powodują one uczucia dyskomfortu pod pachami i stosuje się je w leczeniu pourazowym oraz pomocniczo w chorobach zwyrodnieniowych.
Kule ortopedyczne pachowe lub łokciowe
Aby utrzymywać właściwą pozycję ciała oraz uniknąć niepotrzebnego przeciążania kręgosłupa, zawsze zalecamy używanie dwóch kul do chodzenia. Jeśli z jakichś względów jesteśmy zmuszeni do korzystania tylko z jednej, należy pamiętać, aby trzymać ją w przeciwnej ręce do uszkodzonej nogi (jeśli rehabilitowana jest lewa noga – kula łokciowa znajduje się w prawej ręce i na odwrót). Najczęściej kule medyczne używane są przez jakiś okres, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wypożyczenie sprzętu. Jeśli chcą Państwo wynająć sprzęt, Radom oferuje kilka takich miejsc. Nasza wypożyczalnia aparatury i akcesoriów jest gwarancją najwyżej jakości.
Prawidłowe dobranie wysokości kul inwalidzkich łokciowych
Wysokość kul inwalidzkich dostosowywana jest do potrzeb użytkownika – ich odpowiednia regulacja jest bardzo ważna. Złe dopasowanie wysokości jest szkodliwe zarówno ze względów na zmęczenie pacjenta, jak i negatywny wpływ na rehabilitację. Kiedy trzymamy kule, uchwyt dłoni powinien znajdować się mniej więcej na wysokości bioder, natomiast podczas chodzenia łokcie powinny być tylko trochę zgięte. W przeciwnym wypadku chora kończyna nie będzie odciążona w odpowiedni sposób.
Najważniejsze zasady chodzenia o kulach:
- używamy dwóch kul łokciowych,
- kule poruszają się w tempie rehabilitowanej kończyny
- na kulach wspieramy się równomiernie
- podczas schodzenia po schodach chorą nogę stawiamy równocześnie z kulami na schodku poniżej
- w przypadku wchodzenia na górę, na schodku powyżej najpierw stawiamy zdrową nogę, a kule dostawiamy równocześnie z chorą.
To tylko niektóre z zasad i przypominamy, że zarówno regulację jak i samą technikę chodzenia o kulach najlepiej skonsultować z lekarzem ortopedą lub rehabilitantem. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kul łokciowych z podparciem na przedramieniu!