sprzęt medyczny wynajem, sprzęt rehabilitacyjny wypożyczalnia, sprzęt rehabilitacyjny radom, aparaty tlenowe wynajem, wypożyczalnia sprzętu medycznego, wynajem sprzętu medycznego, wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Kule łokciowe

Kule rehabilitacyjne łokciowe posiadają:

  • regulowaną wysokość
  • antypoślizgową nakładkę
Cena 50 zł / miesiąc
BEZ KAUCJI

Kontuzje mogą zdarzyć się każdemu. W przypadku złamań kości, zwichnięć lub skręceń stawów, a także różnych chorób przewlekłych rehabilitanci zalecają sięgnięcie po kule łokciowe ortopedyczne. Zostały one zaprojektowane tak, aby pomóc pacjentom utrzymać równowagę, zapewnić wsparcie i odciążyć uszkodzony obszar, co może przyspieszyć rekonwalescencję i poprawić jakość życia podczas rehabilitacji. W wypożyczalni Medisal oferujemy kule ortopedyczne łokciowe z podparciem na przedramieniu, które znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie osobom kontuzjowanym.

Jak korzystać z kul rehabilitacyjnych łokciowych?

Aby utrzymywać właściwą pozycję ciała oraz uniknąć niepotrzebnego przeciążania kręgosłupa, zawsze zalecamy używanie dwóch kul inwalidzkich do chodzenia. Jeśli z jakichś względów jesteśmy zmuszeni do korzystania tylko z jednej, należy pamiętać, aby trzymać ją w przeciwnej ręce do uszkodzonej nogi (jeśli rehabilitowana jest lewa noga – kula łokciowa znajduje się w prawej ręce i na odwrót). Najczęściej kule medyczne używane są przez jakiś okres, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wypożyczenie sprzętu. Wynajem kul rehabilitacyjnych w Radomiu oferuje wypożyczalnia Medisal. Proponowane przez nas kule łokciowe i inne sprzęty dostępne są w atrakcyjnej cenie.

Prawidłowe dobranie wysokości kul łokciowych ortopedycznych

Wysokość kul inwalidzkich dostosowywana jest do potrzeb użytkownika – ich odpowiednia regulacja jest bardzo ważna. Złe dopasowanie wysokości jest szkodliwe zarówno ze względów na zmęczenie pacjenta, jak i negatywny wpływ na rehabilitację. Kiedy trzymamy kule ortopedyczne, uchwyt dłoni powinien znajdować się mniej więcej na wysokości bioder, natomiast podczas chodzenia łokcie powinny być tylko trochę zgięte. W przeciwnym wypadku chora kończyna nie będzie odciążona w odpowiedni sposób.

Najważniejsze zasady chodzenia o kulach łokciowych:

  • używamy dwóch kul łokciowych,
  • kule poruszają się w tempie rehabilitowanej kończyny
  • na kulach wspieramy się równomiernie
  • podczas schodzenia po schodach chorą nogę stawiamy równocześnie z kulami na schodku poniżej
  • w przypadku wchodzenia na górę, na schodku powyżej najpierw stawiamy zdrową nogę, a kule dostawiamy równocześnie z chorą.

To tylko niektóre z zasad i przypominamy, że zarówno regulację jak i samą technikę chodzenia o kulach najlepiej skonsultować z lekarzem ortopedą lub rehabilitantem. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kul łokciowych z podparciem na przedramieniu!

Wypożyczalnia kul łokciowych Medisal – Radom

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego Medisal oferuje kule ortopedyczne łokciowe, które są nieocenionym wsparciem dla osób po urazach, operacjach kończyn dolnych lub dla tych, którzy zmagają się z trwałą niepełnosprawnością ruchową. Oferujemy je w konkurencyjnej cenie i bez konieczności wpłacania kaucji. Wypożyczane przez nas kule łokciowe są wyposażone w regulowaną wysokość, co pozwala na ich dostosowanie do wzrostu i potrzeb użytkownika. Antypoślizgowa nakładka zapewnia bezpieczeństwo i stabilność podczas chodzenia, co jest kluczowe dla efektywnego procesu rehabilitacji. Zapraszamy do skorzystania z oferty wypożyczalni Medisal w Radomiu, która gwarantuje najwyższą jakość sprzętu rehabilitacyjnego i profesjonalne doradztwo w wyborze odpowiednich kul łokciowych.

Pozostałe Produkty

607 970 178, 607 070 463